W. Mocny

W. Mocny

Joined on: 2018-10-07
Sztum, Poland
Verified

Mam 14 lat doświadczenia współpracy z wydawnictwami prasowymi i portalami internetowymi m.in. z PolskaPress i Inwestor (Dziennik Bałtycki). Zaczynałem od miesięcznego stażu w Gazecie Wyborczej Trójmiasto, następnie zdobywałem szlify w redakcjach Dziennika Bałtyckiego, Gazety Tczewskiej oraz branżowego Miesięcznika Branży Piekarskiej i Cukierniczej "Bake &Sweet". Zajmowałem się tworzeniem kontentu o tematyce informacyjnej (ogólne informacje oraz branżowe). Część moich zadań polegała na tworzeniu materiałów sponsorowanych: tekstów, zdjęć oraz wideo. Podejmowałem tematyką lifestyle, wellness, a także biznesową. Na łamach tygodnika lokalnego Gazeta Tczewska prowadziłem plebiscyty i konkursy dla czytelników. Obecnie współpracuje z portalem gospodarczym dobrepomyslynabiznes.pl , 4Biznes.eu. Trzy lata w telewizji internetowej TVMalbork.pl pozwoliło mi na zapoznanie się ze specyfiką portalu informacyjnego, który dodatkowo opiera się na telewizji internetowej. Moje interwencje, reportaże wideo, sondy, materiały promocyjne gmin ukazywały się na stronach TVMalbork.pl, TVSztum.pl i ZulawyiMierzeja24.pl. nie mam problemu z tworzeniem tekstów pod SEO oraz z obsługą CMS, odpowiadałem także za prowadzenie fanpage na Facebook'u TVSztum.pl.

Cały czas staram się rozwijać swoje umiejętności nie tylko z zakresu dziennikarstwa, ale także marketingu, marketingu internetowego, socialmedia i reklamy i jej organizacji (kursy, szkolenia, oprócz studiów politologicznych (na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie) i ekonomicznych (studia podyplomowe - bankowość centralna i polityka pieniężna zorganizowane wspólnie przez NBP i Państwową Akademię Nauk).

Jestem otwarty na nowe kontakty zawodowe. Zapraszam do współpracy!

Wydawnictwo Pomorskie/Gazeta Tczewska/portalpomorza.pl

Za załączony tekst - "Rozbrajanie ekologicznej bomby" otrzymałem nominację w konkursie Local Press 2008 w kategorii ekologia. Był to reportaż interwencyjny opisujący nielegalną wywózkę odpadów i śmieci w gminie Gniew. Proceder prowadził do skażenia ekologicznego, W konkursie startowały redakcje lokalne z całej Polski. Znalazłem się finale jako jedna z czterech osób.

Podczas 9 lat pracy w Wydawnictwie Pomorskim opublikowałem kilka tysięcy artykułów. Ilości opublikowanych zdjęć nie jestem w stanie podać.

http://www.portalpomorza.pl/wiadomosci/40910,nasi-dziennikarze-wsrod-najlepszych-w-kraju

dobrepomyslynabieznes.pl

Przykład materiału wideo na temat działalności gospodarczej opartej na powstającym właśnie koncepcie franczyzowym.

https://www.dobrepomyslynabiznes.pl/video/niebo-w-miescie download:

Bake&Sweet Wydawnictwo Inwestor

Artykuł znajduje się na str. 14 - 15 (slajdy z print screenów miesięcznika).

http://doczz.pl/doc/29928/piekarnie-cukiernie-lodziarnie-gastronomia-wydarzenia

Wydawnictwo Pomorskie/Gazeta Tczewska

Udział w projekcie zorganizowanym na 30-lecie Gazety Tczewskiej. Polegał on na opracowaniu 30 sylwetek biograficznych (w formie artykułu) wybitnych postaci z Tczewa i powiatu tczewskiego. Opracowałem dziesięć z nich. Projekt został sfinalizowany wydaniem publikacji książkowej "Złota trzydziestka Gazety Tczewskiej"

http://www.tczewska.pl/wiadomosci/1556,zlota-30-osobistosci-na-30-lecie-gazety-tczewskiej download:

TVMalbork.pl Piotr Wąsowicz

W ramach pracy w TVMalbork.pl Piotr Wąsowicz przez 3 lata oprócz newsów i artykułów tworzyłem także kilkuminutowe filmy/reportaże wideo/ Zajmowałem się zarówno nagrywaniem obrazu i dźwięku, jak i montażem, do którego używaliśmy Sony Vegas 12.0.

Oto kilka linków do produkcji wideo, które wówczas opublikowałem. Poniżej jeden z ciekawszych reportaży wideo z planu Korony Królów w Malborku, który obejrzało już 17 tys. użytkowników youtube.com

https://www.youtube.com/watch?v=qWuKaaZgllI&t=244s

Oto kilka innych:

https://www.youtube.com/watch?v=Kn2Xo-FeeEs https://www.youtube.com/watch?v=fA6VhHJISRA

https://youtu.be/KAAqsF73rJ8 https://youtu.be/p3jOLHSFv-k

https://www.youtube.com/watch?v=qWuKaaZgllI&t=244s download:

No reviews.