Wiktoria Maria

Wiktoria Maria

Joined on: 2019-09-10
Bukówiec Górny, Poland
Verified
SKILLS: articleblogcopywritingeditingenglishgermanitalianpre-sell textproduct descriptionsearch optimizationsectorseoservice descriptionsocial mediatext editingtranslation

Jestem studentką filologii o specjalności arabistyka. Języki obce i praca ze słowami to moje największe pasje, które rozwijam każdego dnia. Mówię dobrze po angielsku, niemiecku i włosku, dlatego chętnie podejmę się tłumaczenia tekstów z tych języków. Aktualnie odbywam praktyki w agencji copywritingu w Poznaniu. Pracuję około 20 godzin tygodniowo i zajmuję się głównie opisem produktów oraz kategorii. a także pisaniem artykułów.

PRZYKŁADOWY TEKST:

Jesień - pora roku sprzyjająca zaręczynom

Czerwone liście na drzewach, złote słońce i pierwsze podmuchy chłodnego powietrza każdemu z nas kojarzą się z najbardziej kolorową porą roku - jesienią. Wieczory zaczynają być wówczas coraz krótsze, a dźwięk i zapach palonego w kominku drewna kreuje w domu przytulną atmosferę, która sprzyja spędzaniu czasu wspólnie z najbliższymi osobami. Z uwagi na niepowtarzalny klimat tej pory roku, jesień uważa się za doskonały czas by powiedzieć sobie “TAK”. Zgodnie z tym przekonaniem, co roku w tym okresie marki jubilerskie wypuszczają na rynek nowe fasony ​pierścionków zaręczynowych​. Jednym z czołowych producentów tego typu biżuterii jest ​Apart​, którego szeroka oferta produktów spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów i uczyni tę chwilę niezapomnianą.

Krótka historia zaręczyn

Zaręczyny, zwane dawniej zrękowinami, to forma uroczystej umowy zawartej między dwoma stronami. Pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą ze Starego Testamentu, a formalne zasady, które je obowiązują, uregulowano w prawie rzymskim. W Cesarstwie istniał nawet czas, w którym zaręczyny podniesiono do rangi małżeństwa, przez co zniesiona została konieczność przeprowadzania oficjalnej ceremonii zawarcia ślubu. W historii znane są również takie okresy, kiedy zaręczyny przybierały formę jednostronną i polegały na złożeniu przysięgi wyłącznie przez jedną osobę.

Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy?

Wybór odpowiedniej biżuterii stanowiącej zwieńczenie zaręczyn to główny problem, z którym spotyka się mężczyzna. Pierwszym etapem tego zadania jest określenie budżetu, który jest on w stanie przeznaczyć na zakup biżuterii. Następną zagadką jest kamień umieszczony na pierścionku. Najbardziej klasycznym wyjściem jest diament - najtwardszy z minerałów, jednak opcja ta wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Wówczas alternatywę stanowić mogą kolorowe kamienie szlachetne, takie jak rubin, szafir czy szmaragd - w wypadku ich wyboru warto zwrócić uwagę na symbolikę odcienia. Poza kwestią wyboru kamienia, ważny jest też fason pierścionka, który koniecznie musi pasować do stylu oraz charakteru przyszłej narzeczonej. Należy więc przyjrzeć się biżuterii noszonej na co dzień przez wybrankę, a aby uniknąć faux pas i niezręcznej sytuacji - dowiedzieć się o rozmiar jej palca. Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie tego jest przyniesienie do jubilera jednego z pierścionków kobiety i dokładne zmierzenie go bez obaw o wzbudzenie podejrzeń u przyszłej narzeczonej.

Od klasyki po nowoczesność - tylko w ofercie Apart

Każda kobieta jest wyjątkowa i posiada indywidualny styl oraz niepowtarzalny charakter. Właśnie dlatego w kolekcji pierścionków zaręczynowych Apart znaleźć można produkty spełniające oczekiwania zarówno tych, które cenią sobie prostotę i minimalizm, jak i takich, które lubują się w przepychu. Duża rozbieżność stylów, fasonów oraz materiałów, z których wykonane zostały pierścionki zaręczynowe sprawia, że Apart to jeden z pierwszych salonów jubilerskich, jakie powinien odwiedzić mężczyzna poszukujący biżuterii na ten wyjątkowy moment.

No portfolio.

No reviews.